MENU
Jesteś tutaj: Szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej

Szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej

#meble-dabrowa-gornicza #szafy-na-wymiar

09:37, dnia 15 maj 2022r.
Kategoria:0
1119
0

Szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej

Masz swobodę w projektowaniu swojej szafy i wybieraniu spośród różnych elementów wyposażenia i materiałów. Do zaprojektowania takiej szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej potrzebne są tylko dwie rzeczy: Twoja wyobraźnia i przestrzeń, w której będzie się znajdować. Pomożemy Ci na każdym kroku - od pomiarów, przez planowanie wnętrza, wybór materiałów, aż po montaż drzwi przesuwnych, wahadłowych i składanych. Mamy najniższe ceny na szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej, Polsce i okolicach. Szafy dzielimy ze względu na ich wymiary w zależności od typu konstrukcji, rodzaju pomieszczenia i rodzaju drzwi.

Konstrukcja szafy - Wolnostojąca

Szafy korpusowe to wolnostojące szafy standardowe, które można kupić w sklepie. Mają one podłogę, obie strony i sufit. Meble te można łatwo przemieszczać w przypadku przeprowadzki lub zmiany wystroju wnętrza. Szafa może być wykonana na dowolny wymiar, zgodnie z wymaganiami klienta. Choć wymiary szafy są praktycznie nieograniczone, należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących wymiarów płyty meblowej i innych sprzętów, które będziemy w niej montować.

Szafy narożne

Szafy te znajdują się w rogu pomieszczenia. Szafy te mają zazwyczaj kształt litery L lub U, a z przodu połączone są przeciwprostokątną linią. Szafy narożne dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie potrzebna jest duża szafa, ale nie można jej zamontować na ścianie.
Szafy ze skosami mogą być wykonane na zamówienie. Takie konstrukcje znajdują się zazwyczaj na strychach lub w innych trudno dostępnych miejscach. Konstrukcje te są trudne do wykonania ze względu na liczne ograniczenia techniczne. Stanowią one doskonałą alternatywę dla zwykłych szaf, których nie można zamontować na poddaszu ze względu na ich duże rozmiary.

Drzwi w szafach - szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej

Zaletą zamawiania szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej jest możliwość wyboru systemu otwierania drzwi. Do wyboru są drzwi przesuwne wykonane w systemie SK-Dom lub drzwi uchylne wykonane na zawiasach GTV, BLUM lub zawiasach innych uznanych producentów. Istnieje również możliwość zamówienia drzwi harmonijkowych. W ostatnich latach drzwi przesuwne cieszą się coraz większą popularnością. Przy wyborze drzwi należy kierować się przede wszystkim ich niewielką wagą, długą gwarancją oraz możliwością zaoszczędzenia miejsca poza szafą.
Niestety ich przewaga maleje jeśli mamy mało miejsca na szafę w pomieszczeniu i kluczowym elementem mebla jest jego głębokość. Drzwi przesuwne zabierają przestrzeń wewnątrz szafy na wymiar w Dąbrowie Górniczej i tutaj przewagę zyskują drzwi uchylne, które możesz obejrzeć na naszej stronie. Drzwi uchylne montowane są na zawiasach i mają ograniczenia co do szerokości ze względu na ich ciężar. Alternatywą dla obu są drzwi łamane - można by rzec przesuwno-uchylne ponieważ ich część przesuwa się po torach w momencie gdy druga część łamiąc się uchyla się na zewnątrz. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy w zależności od gustu, wymiarów, warunków technicznych oraz zasobności portfela.

Niestety jeżeli pomieszczenie ma mały metraż to możliwość zastosowania takiego rozwiązania maleje, ze względu na głębokość mebla. W takim wypadku dużą przewagę mają uchylne drzwi, które nie zabierają miejsca wewnątrz szafy i oszczdzamy w ten sposób kilka centymetrów przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi takie montujemy na zawiasach, a ich wytrzymałość determinuje możliwą wagę drzwi a, a co za tym idzie szerokość i wysokość drzwi. Alternatywnym rozwiązaniem dla powyższych możliwości są drzwi przesuwno-uchylne w których to część drzwi przesuwa sie po zamontowanych torach, podczas gdy druga część uchyla się na zewnątrz. Niezależnie jakie rozwiązanie wybierzemy samodzielnie, warto skonsultować się z wykonawcą szafy oraz z ich użytkownikami, ponieważ to może zdecynowa o funkcjonalności mebla w przyszłości i w łatwości jego użytkowania.

Szafy Wnękowe Katowice 14:11, dnia 20 maj 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*
Zadzwoń: 883 077 208